Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Dziękujemy za wsparcie!

Centrum FMDrodzy Czytelnicy.
Zgodnie ze złożoną obietnicą publikujemy listę naszych darczyńców, którzy zdecydowali się wesprzeć CFM. Otrzymaliśmy, jak dotąd, wsparcie od 15 osób na łączną kwotę 980 złotych. Nie pozwoli nam to na dalszy rozwój serwisu, ale przynajmniej zabezpiecza nasze funkcjonowanie przez ten i kolejny rok.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Darcius - 30pln
Katarzyna P. - 50pln
Cintos - 15pln
Radi - 100pln
Tomasz W. - 50pln
Aspar1 - 20pln
Arcyk - 30pln
Eleks - 50pln
vv0yt ekk - 20pln
Znachor - 400pln

Kwiatek - 100pln
Eleks - 20pln
Kluchman - 30pln
Łukasz W. - 15pln
patpul - 50pln

W tej chwili walczymy o wznowienie funkcjonowania całej strony po ataku hakerskim.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Liczymy, że dalsze wpłaty pozwolą nam na znalezienie osób chętnych do opracowania nowej wersji strony i tym samym udostępnienie naszych zasobów w nowym, bezpieczniejszym wydaniu.

Wsparcie poproszę kierować na PEKAO SA z dopiskiem CFM i swoim nickiem:
06 1240 6670 1111 0010 6634 4033
Piotr Trysła, ul. Żołnierska, 53-014 Wrocław

Pozdrawiam i dziękuję.

Piotr Sebastian
piotrsebastian@centrumfm.org

Piotr Sebastian - 16 maja 2018 13:58

Prośba o wsparcie

Centrum FM Kochani Współplemieńcy,

Centrum Football Managera to źródło wiedzy i inspiracji co najmniej dwóch pokoleń graczy. W archiwach serwisu znajdują się poradniki, pliki oraz rozwiązania do wszystkich wersji Football Managera.
W chwili obecnej, jako właściciel serwisu nie jestem w stanie samodzielnie go rozwijać. Stałoby się jednak szkodą dla całej społeczności, gdyby tak cenne zasoby przestały być powszechnie dostępne. Po wielu latach wspierania społeczności FM w Polsce, Centrum Football Managera dziś potrzebuje Waszego wsparcia.

Roczny koszt utrzymania i udostępniania zasobów serwisu to 700 pln. Zwracam się do Was z prośbą o dobrowolne wsparcie finansowe. Jeżeli zebrane środki przekroczą wskazaną sumę, zostanie ona przeznaczona na utrzymanie serwisu w kolejnych latach. Jeżeli Wasza hojność przekroczy najśmielsze oczekiwania, będziemy mogli nadwyżkę przeznaczyć na modernizację strony.Chcesz wiedzie� wi�cej?
Piotr Sebastian - 14 lutego 2018 15:36

Szukamy researcherów do Football Managera 2018

Sports Interactive Środek lata dla wszystkich graczy oznacza zwykle pełnię sezonów rozgrywanych w aktualnej edycji Football Managera, a tymczasem dla ludzi związanych z SI to okres pracowitej mordęgi nad kolejną już wersją gry. Polski zespół researcherów działający pod kierownictwem Mateusza Gietza zmaga się w tej chwili z gromadzeniem danych o polskich klubach. Zespół potrzebuje pilnie Waszego wsparcia!

Zamieszczamy poniżej listę klubów, w których brakuje polskich researcherów do edycji FM18. W tym roku jest ich sporo. Zwłaszcza w I lidze bez opieki pozostało kilka ciekawych zespołów, które straciły opiekunów. Zainteresowani?

Chętni mogą pisać na adres pl.fm.research@gmail. Mateusz postara się odpowiedzieć na każde pytanie.Chcesz wiedzie� wi�cej?
Piotr Sebastian - 7 sierpnia 2017 16:08

Tysiąc słów na tysiąclecie!

Urodziny Zapowiadany już jakiś czas temu moment - nastąpił. Oto przed Wami artykuł nr 1000, który ukazuje się na centrumfm.org. Tysiąc słów byłoby za mało, żeby wyrazić moją wdzięczność dla wszystkich autorów, których miałem przyjemność czytać na naszej stronie. "Dziękuję" musi dziś wystarczyć.

A wszystkich PT Czytelników zapraszamy już do lektury tekstu, którego autorem, na moje specjalne zaproszenie, jest Pucek. Mam nadzieję doskonale Wam znany. Do lektury!

Artykuł nr 1000: Potrzeba romantycznego entuzjazmu, żeby budować i grać dalej
Piotr Sebastian - 20 lipca 2017 22:56

999 : 1

Teksty "Jest nam niezwykle przyjemnie powitać Was – fanów serii Championship/Football Manager w dniu premiery serwisu Centrum FM." Tymi słowami Redakcja Centrum FM witała swoich pierwszych Czytelników w marcu 2008 roku.

Mało kto zdaje sobie dziś sprawę, że przez te niespełna 10 lat na centrumfm.org bardzo wielu ludzi napisało bardzo wiele artykułów. Znalazły się wśród nich porady, kariery, felietony, konkursy, opowiadania, eseje, instrukcje oraz tłumaczenia. Nigdy nie były to przypadkowe teksty. Nigdy nie byli to przypadkowi Autorzy. Nie wiem ile godzin spędzili oni nad klawiaturą, a ile czasu i kto poświęcał na ich korektę oraz redakcję, ale wiem ile tych artykułów powstało przez ten czas na CFM: 998! Słownie: dziewięćset dziewięćdziesiąt osiem!. Do dziś. Bo dziś ukazuje się artykuł nr 999, do którego napisania zaprosiłem wszystkich tych, którzy przez lata tworzyli ten niepowtarzalny i niezapomniany literacki korowód.

Świętujemy !!!!!! 999:1
Piotr Sebastian - 12 lipca 2017 3:03

Buena Onda. Jubileusz.

Buena onda "Na początku była wódka. Morze wódki, jak to zwykle bywa na polskich wycieczkach zagranicznych. Radosne pieśni na Ipanemie i szpanowanie mięśniem piwnym w ogólną stronę czekoladowych piękności, które na pierwsze imię miały Beatriz, Rafeala lub Leticia, a na drugie nieodmiennie cinqüenta dólares. Polak udomowiony po wypuszczeniu na wolność, nic specjalnego."

Tak zaczynał się pierwszy odcinek pierwszego sezonu BUENA ONDA, a niebawem czeka nas małe święto. Zbliżający się jubileusz z pewnością umknąłby Waszej uwadze, bo choć saga ma już stałe grono wiernych Czytelników, to koncentrują się oni z pewnością na innych wątkach opowieści. Pewnie nawet sam Autor przegapiłby tę granicę. Redakcja CFM na to nie pozwala, bo Maestro El Pr0fes0r kończy właśnie 19 sezon swojej powieści rzeki opartej o karierę rozgrywaną w Football Manager 2014!

Czy w dwudziesty sezon gry FC Nantes wkroczy w jednej, dwóch, czy w trzech koronach? Sprawdźcie sami...

Buena onda. Wiosna 2033.
Piotr Sebastian - 6 lipca 2017 23:06

Szkoła Taktyki za plecami napastników

JS4 Szkoła Taktyki Szkoła Taktyki dotarła już pod pole karne przeciwnika, ale żeby sforsować zasieki obronne musimy dowiedzieć się czegoś, co stanowi o jakości gry ofensywnej w Football Manager 2017.

W 6. lekcji naszego cyklu porozmawiamy o szerokości gry, dublowaniu pozycji oraz przygotujemy się do końcówki sezonu w Liga Adelante.
Zapraszamy do lektury: JS4: Szkoła Taktyki. Lekcja 6.
Piotr Sebastian - 22 czerwca 2017 1:43

Szkoła Taktyki w ataku. Lekcja piąta.

JS4 Szkoła Taktyki Umiecie już się bronić? Wykorzystywać bocznych obrońców do ofensywnych wejść? Oswoiliście się z bramkarzem -libero oraz obrońcami grającymi piłką? Pozbyliście się uprzedzeń do registy oraz zamiłowania do rygla defensywy? Piąta lekcja Szkoły Taktyki przenosi ciężar naszego zainteresowania z formacji obronnych wprost pod bramkę przeciwnika. Zmiana klubu była przemyślana, celowa i stanowcza. Do ataku!

W Joint Story 4 tym razem w zielono-białych kolorach Betisu Maestro Sebastian Petroff zaczyna sezon w roli faworyta do awansu z Liga Adelante. W powodzenie tym razem nikt nie wątpi, ale w jakim stylu...?

Zapraszamy do Szkoły Taktyki na lekcję o napastnikachi:
JS4: Szkoła Taktyki. Ruch napastników.
Piotr Sebastian - 2 czerwca 2017 20:34

Buena Onda. Buena Vista.

Buena onda Podczas, gdy większość graczy ściągnęła już najnowszy update transferowy, okiełznała facepacki i udaje się na poszukiwania dobrego skina do najnowszej wersji FM, El Maestro Senor Anonimo, podpora i chluba bretońskiej społeczności, nadal dźwiga na swoich barkach brzemię odpowiedzialności za losy FC Nantes siłując się z wersją Football Manager 2014.

Mieszaność i niedosytość uczuć kibiców w zeszłym sezonie mogła wynikać tylko z potknięcia w półfinale Ligi Mistrzów, bo na wszystkich innych frontach Kanarki Pr0fes0ra rządziły pewnie, niepodzielnie i absolutnie, czego wyrazem dwie pęknięte ligowe bariery jednocześnie (100 ligowych punktów i 101 ligowych bramek).

Jak będzie tym razem? Buena onda właśnie rozpoczyna sezon 2032/33. Uwierzycie?

Buena onda. Jesień 2032.
Piotr Sebastian - 23 maja 2017 5:13

[1] - [2] - [3] - [...] - [275]


Twoje konto

Login:

Hasło:

 zapamiętaj mnie

Rejestracja
Zapomniałem hasła

Online

Użytkownicy: 0
Goście: 56

Waszym zdaniem

Ile meczów przegra Betis w najbliższym sezonie Szkoły Taktyki?











Zobacz archiwum

Wyszukiwanie

Polecamy


ForumCM

fmrev

fmscout

fmtube

mój football manager

© Centrum FM
Mapa serwisu